З історії бібліотеки


ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ
Книги – морська глибина.

Хто в них пірне аж до дна,
Той , хоч і труду мав досить,
Дивнії  перли виносить
І . Франко


       Як згадують читачі нашої бібліотеки , бібліотечна справа на селі започатковувалась ще десь у 20 – 30-х роках ХХст. На території села Свинна (з 1947р. с.Веснянка) була хата-читальня, налічувала вона на той час , десь біля 50 книг, які завжди майже повністю були в читачів на руках. Одним з перших завідуючим хатою-читальнею був Воронецький Юліан.
       В 1956р. бібліотека знаходилась в приміщенні клубу, де була виділена окрема кімната. Приміщення було  пристосоване, обладнання саморобне, книжковий фонд невеликий. Завідувала
бібліотекою Сухінець Віра Федорівна.
       Пізніше бібліотека була перенесена в приміщення радгоспу, знаходилась  в підпорядкуванні сільської ради і частково поповнювалась літературою.
  З задоволенням читачі згадують про роботу завідуючих бібліотекою : П’ятак Надії, Арсенюк Віри Захарівни, Тимощук-Петрук Любові Євгенівни, Бойчук Валентини, Сукманюк Зінаїди, Івасюк Надії Петрівни. Всі ці люди внесли велику частку своєї творчості, ентузіазму,професійної майстерності у розвиток бібліотечної справи на селі.
    
З 1981року бібліотека знаходиться в приміщенні  будинку культури. Займаючи дві кімнати. Одна з кімнат обладнана для юних читачів. Любить цю кімнату дітвора, бо має можливість погратися іграшками, виготовленими своїми руками,взяти цікаву книгу, полистати періодику, взяти участь у роботі бібліотеки, просто поспілкуватись.
Книжковий фонд бібліотеки налічує біля 6 тисяч примірників, частково поповнюється з Старокостянтинівської центральної бібліотеки, обласних бібліотек, за Державною програмою,за рахунок виділених коштів сільської ради на придбання літератури, періодики.
Бібліотекар в сільській бібліотеці універсал: і на видачі, він і бібліограф,господарчі питання необхідно вирішити,бути на професійному рівні, мати широкий світогляд для спілкування на рівні з різними категоріями користувачів.
      
Всю свою роботу бібліотека спрямовує на пропаганду книги серед користувачів всіх вікових категорій, сприяє формуванню національної свідомості; вихованню патріотизму;любові до рідної землі, свого народу; проводить оперативну інформаційну та довідково-бібліографічну роботу, працюючи в тісній співпраці зі школою, будинком культури, владою села.
     Вивчення читацьких запитів та їх задоволення проводиться шляхом диференційного підходу з урахуванням вікових особливостей, професійного інтересу, освітнього рівня,шляхом спостереження, використання бесід.
     Орієнтуватись в морі книг, в цих духовних скарбницях, допомага-ють читачам каталоги: систематичний і алфавітний, які редагуються новими рубриками, відповідно до вимог часу.
      Ведуться в бібліотеці краєзнавча картотека. Картотека законодавчих матеріалів, банк даних,виставка матеріалів «Влада інформує».  Всю роботу бібліотека спрямовує на задоволення потреб користувачів – індивідуальна робота: довідки, поради; масова робота з різних напрямів діяльності, доповнюючи свою роботу краєзнавчим матеріалом, і йдучи в ногу з часом.
      В даний час бібліотека володіє сучасною технікою,  має доступ до Інтернету.

     Завфіліалом Кржевицька А.Г.,стаж бібліотечної роботи 33 р.



Немає коментарів:

Дописати коментар