Мікротопоніми рідного села

1. Назва населеного пункту: с. Веснянка
2. Частини села: Захватівка(татари йшли на Старокостянтинів – козаки їх били, частина татар тікала, а частину захоплювали в полон на цих землях)
3. Вулиці: Шваби (Катерина II видала Указ, за яким на вільних землях можуть поселятися селяни з інших країн. На будівництво костьола в м. Старокостянтинові їхали поляки, які жили у Німеччині на Швабських землях, пізніше їх наступні покоління почали селитися у районі села. Тепер це вулиця Газопровідна, яку досі називають - Шваби).
4. Назва лісів:
5. Сади: 
6. Назви долин: Глибока долина, Кракові долини.
7. Назви полів:
8. Підвищення: Круча (Оскільки село розташоване в горбистій місцевості, то одна з вулиць була на самій високій частині одного з горбів, під яким текла річка Свинка, весь час підмиваючи берег. Пізніше, стався зсув грунту, утворилась круча, згодом, там насипали дорогу, а назва так і залишилась)
9. Назва криниць: Свячена криниця.
10. Назви джерел:
11. Назви річок: Левкова річка
12. Назви ставків: Корчунок.
13. Урочища: Корчунок (велику площу займав дубовий ліс, де розміщувалась садиба пана Глінського. Він виявив, що тут дуже родючі землі. Община дала згоду на вирубку лісу. Ліс був вирубаний. Пеньки пан дозволив викурчувати і забрати людям. Від цього і пішла назва - Корчунок)
14. Назва доріг: Шлях
(записала зав. бібліотекою с. Веснянка – Кржевицька А.Г.)

Немає коментарів:

Дописати коментар