четвер, 10 листопада 2016 р.

ПДГ(Пункт доступу громадян до офіційної інформації)

       
         Пункти доступу громадян (ПДГ) - це інформаційні центри у бібліотеках, де громадяни ають можливість отримати  необхідну інформацію; інформацію про діяльність органів влади( з електроних джерел у т.ч.) тощо.
         Тож, користувачі Веснянської сільської бібліотеки, можуть одержати інформацію, вирішити життєво необхідні питання безпосередньо в бібліотеці, завдяки вільному доступу до Інтернету та завдяки Мережі ПДГ.
          Бібліотека надає доступ через мережу Інтернет до сайтів: Єдиний державний портал адміністративних послуг; Державна податкова служба; Охорона здоров'я; Публічна кадастрова карта України; Укрзалізниця; "Укрпошта". Онлайн сервіс, тощо.

понеділок, 7 листопада 2016 р.

Розвиток місцевої демократіі



              Європейський тиждень місцевої демократії - є щорічною загальноєвропейською кампанією, що включає національні і місцеві заходи, які проходять у всіх державах - членах Ради Європи з метою поширення інформації про можливості розвитку місцевого самоврядування.
              Так, у рамках цього тижня, учасники євроклубу "Єдність" Веснянської ЗОШ І - ІІІ ст., стали активними учасниками заходів, що заплановані та проведені у закладі. Головним заходом була зустріч з головою Веснянської сільської ради Д. Поліщуком, який розповів про завдання виконкому, депутатського корпусу, виконанням запланованого, а також поділився планами на майбутнє.
             Бібліотекар до тижня європейської місцевої демократії підготувала виставку матеріалів: "Молодь. Закон. Держава". А також присутні мали змогу переглянути фільми про організацію самоврядування та "Державні символи України".

субота, 5 листопада 2016 р.

Свято села

Стежиною села я поспішаю, село моє Веснянка, тобою я пишаюсь, тебе я величаю

          На Покрову, 14 жовтня, відзначали свято села.
          Вже сало доброю традицією збиратись всією сільською родиною на святкування Дня села, свята тих, хто тут народився, виріс, проживає, поселився, щоб залишитись нахавжди.
          Всіх присутніх привітав і благословив отець Миколай(настоятель Веснянського Свято-Георгієвського храму).

          Сільський голова Дмитро Поліщук привітав присутніх і подякував за внесок кожного у розвиток села. За багаторічну сумлінну працю та з нагоди свята села, відмітив та нагородив місцевих вчителів, медиків, працівників сільського господарства та зв' язку. Вітання та подарунки з Днем захисника України приймали учасники АТО, які нещодавно повернулись зі Сходу: В. Дзержинський, І. Кручінін, В. Зданевич, В. Списовий.
          Теплі слова вдячності, гарні, задушевні пісні звучали в цей день від учасників художньої самодіяльності Веснянського СБК, даруючи усім присутнім гарний настрій.
          Бібліотекар А. Г. Кржевицька підготувала добірку краєзнавчих матеріалів: "Село моє- окраса України", а в бібліотеці жителі мали змогу переглянути відеоролик "Веснянка - моя мала Батьківщина".
         Навіть осіння погода сприяла у проведенні чудового свята, даруючи сонячний день.Отож святкування продовжили на вулиці, де у казанах варились смачні каша та юшка, якими частували усю веснянську громаду місцеві кухарі Ф.Компан, О. Сукманюк.  

Україна - понад усе!


        Українське козацтво надзвичайно цікаве та важливе явище як країни,  так і світу.
        Цікаво, що одним із перших демократичних об' єднань у світі прийнято вважати Запорозьку Січ . Всі рішення та питання стосовно життя, побуту та діяльності приймалися на загальних зборах-радах шляхом голосування.
        Не можна не згадати про унікальні та оригінальні човни("Чайки"). що використовувались для походів, вони були побудовані особливим чином, з використанням подвійного дна, де розміщували вантаж-баланс, що давало змогу занурюватись у воду і непомітно підпливати до недругів.
         Історія України мала багато трагічних періодів, коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини та дочки ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників.
         І знову прийшов час  - час вибору між свободою та рабством, світлим майбутнім та темним минулим, справедливістю та тиранією.І всі стали на захист своєї Вітчизни від ворогів на Сході.
       До Дня українського козацтва, Дня захисника України( 14 жовтня) в бібліотеці організовано книжкову виставку матеріалів: "Кращі з кращих - козаки!", "Україна - понад усе!" Присутні мали змогу переглянути фільми : "Козаччина", "Війна очима дітей".

Творимо милосердя разом


         Світ старіє. Кількість літніх людей зростає. Зростає і відповідальність суспільства, яке має забезпечити  гідну старість своїм громадянам. Це  свято - привід замислитися про людський обов' язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства.
         До Міжнародного Дня людей похилого віку проходила доброчинна акція: "Творимо милосердя разом ". В сільському будинку культури відбулось свято, на якому сільський голова Д. А. Поліщук вітав присутніх, а також нагородив ветеранів праці грамотами та цінними подарунками. Завітали на свято гості з районну, а вокальна група "Калинонька" районного територіального центру подарувала присутнім концертну програму. а потім співали всі разом.
         Бібліотекар підготувала добірку матеріалів: "Добро лікує серце, зло ранить тіло й душу".
         А напередодні учні Веснянської ЗОШ І - ІІІ ст. провели ярмарку-розпродаж. На виручені кошти  придбали солодощі і передали в Самчиківський будинок людей похилого віку.

пʼятниця, 4 листопада 2016 р.

Світ, побачений крізь книгу

урок - екскурсія до Всеукраїнського дня бібліотек

       Бібліотеки - один з інструментів  нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань.
      Сьогодні в Україні існуї близько 45 тисяч бібліотек із сукупним книжковим фондом 700 млн примірників. Головна мета їх діяльності - прагнення вичерпно задовільняти різноманітні інтереси користувачів, підтримувати зв' язок з громадськістю
     Впродовж багатьох століть  бібліотека була і є збирачем, хранителем. дослідником творів друку - вічних пам' ятокписемності, а бібліотекарі вірними збирачами та популяризаторами духовної спадщини. Бібліотекарі завжди відчиняють читачам двері у захоплюючий книжковий світ .допомагають зорієнтуватись у безмежному океані літератури. 
     Під час заходу користувачі мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою "Мистецтво бути читачем", а також переглянути відеофільми: "Як працює бібліотека? ", "Бібліотеки світу ".

Йдемо Франковими стежками

     Постать І. Франка в українській та світовій культурі є унікальною. Все те, що він зробив, здається непідвладним зусиллям однієї людини. Філософ і письменник, перекладач і публіцист, вчений і політичний діяч. Але, насамперед, він був геніальним митцем, твори якого і через півтора століття хвилююь і захоплюють. Його творчість  - це не лише історична пам 'ять минулого, а наша сучасність і майбутнє, оскільки великий Каменяр осягнув розумом і серцем все, що міг, і сказав про все, що міг. 
    Користувачі сільської бібліотеки мали змогу ознайомитись з поетичними, прозовими творами, казками І. Я. Франка, а також переглянути відеофільм.